NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Monitoring zbiorników w Zakładach Chemicznych Baltchem S.A.

2017-06-05 12:07:21

Opomiarowanie tak wysokich zbiorników, przy założeniu najbardziej precyzyjnego pomiaru w technologii magnetostrykcyjnej, możliwe było wyłącznie przy użyciu amerykańskich sond elastycznych MTS, model Tank Slayer.

Sondy te, posiadają elastyczne elementy pomiarowe, które można zwinąć i dzięki temu łatwo przetransportować oraz zamontować bez użycia dźwigu. Dodatkową ich zaletą jest możliwość montażu w zapełnionych zbiornikach. Nie ma potrzeby opróżniania i wentylowania zbiorników przed instalacją.

Elastyczne sondy MTS w Polsce pojawiły się po raz pierwszy, sprowadzone zza oceanu przez PetroConsulting do realizacji zlecenia w Baltchem S.A. Zastąpiły wysłużone i mniej dokładne sondy radarowe.

Więcej na temat tych urządzeń - sondy MTS Tank Slayer

By uniknąć ogromu prac na tak dużych zbiornikach, związanych z typowym prowadzeniem okablowania sygnałowo-zasilającego, każda z dziewięciu sond została podłączona do zaprojektowanej i wykonanej przez PetroConsulting centralki Tank Monitor. Centralka odpowiada za zbieranie danych i transmisję ich na serwer. Urządzenie to można podłączyć do praktycznie każdego, znanego i współcześnie stosowanego urządzenia pomiarowego dla zbiorników paliwa lub innego medium, np. metanolu. Tank Monitor zbiera dane pochodzące z sond pomiarowych, interpretuje je i przetwarza, a następnie za pomocą łącza GSM przesyła dane na dedykowany serwer. Tam podlegają dalszej analizie przez wytypowane osoby, mogące znajdować się dziesiątki kilometrów od lokalizacji zbiorników.

Stworzony na potrzeby Balchem S.A. system uzbrojony w zespół sond, rejestruje pomiary produktu, wody i temperatury, a dzięki oprogramowaniu PetroManager NET w pełni zarządza magazynem paliw. Tym samym nasz Klient otrzymał kompletny i nowoczesny system pomiarowo-kontrolny, obejmujący wszystkie zbiorniki bazy, dostępny z dowolnego miejsca przez Internet - co potwierdza niniejszym Listem Referencyjnym :)

 

    Zobacz jak szybko i łatwo zamontować sondę MTS !

IFrame

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: